Rozenek bez stanika przy dzieciach! Skandal?


Zacznę od jasnej informacji – chronicznie, nieustająco i bezwzględnie nie cierpię Małgorzaty Rozenek. Działa na mniej jak płachta na byka, śnieg na drogowców i zdrowy rozsądek na polityków. Działa na mnie tak przygnębiająco, przerażająco i dołująco, że czasami mam ochotę się ciąć. Serio.

Nagie cycki, czyli polski patriotyzm

Mam też tę wadę, że oceniam różne sytuacje w oderwaniu od moich negatywnych, ambiwalentnych bądź pozytywnych uczuć do konkretnych osób. Z tego powodu muszę stanąć się w obronie Rozenek, która przed własnymi dziećmi biega bez stanika. I co z tego?

To z tego. Przykład Rozenek i jej zdjęć „bez stanika” pstrykniętych przez jej własne dzieci pokazuje, w jak zacofanym kraju żyjemy. I jaki szok kulturowy przeżywają nasi dzielni rodacy, gdy trafią na plażę, na której nie ma parawanów, a dominującym językiem nie jest polski spod budki z piwkiem, ale niemiecki, szwedzki albo hiszpański vel portugalski. Na takich plażach kobiety opalają się bez staników, bez staników bawią się z własnymi dziećmi, bez staników pozują do zdjęć. I nikogo to nie dziwi!

Oczywiście oprócz Polaków, którzy kobiece cycki traktują jak wyznacznik moralności, normalności i patriotyzmu. Serio. Spotkałam się i z taką opinią i nie zamierzam ukrywać, że kompletnie nie wiem, co mieli na myśli moi pro-ojczyźniani rozmówcy.

Nagie piersi i powrót do Średniowiecza

Biust, cycki, piersi. Małe, średnie, duże. Dlaczego mamy je chować pod stanikami? Nawet najbrzydsze piersi są o niebo piękniejsze od przeciętnego, piwnego brzuszyska bywalca plaży. Dlaczego nie nakazać samcom zasłaniania ich wydatnych opon, przelewających się przez za ciasne kąpielówki? Dlaczego nie skrócić cierpień innych plażowiczów i nie odesłać ich do najbliższej siłowni? To byłoby z korzyścią dla wszystkich!

Czy polskie społeczeństwo kiedykolwiek dociągnie światopoglądowo do społeczeństw zachodnich, czy też nieustająco będziemy zmierzać w kierunku Średniowiecza? Cycki to niejedyny problem. Średniowieczem będzie całkowity zakaz aborcji, Średniowieczem jest wpływ Kościoła Katolickiego na kształt ustroju, Średniowieczem jest nauczanie religii w szkole.

To tylko przykłady, które można mnożyć. Największy problem polega na tym, że Średniowiecze mieszka w naszych sercach. I, co ciekawe, średniowieczne poglądy trafiają do serc i głów młodych ludzi, którzy zamiast cieszyć się życiem i młodością, myślą i postępują jak ich rodzice. I dziadkowie.

Od nagich piersi po kombatanctwo

Co przyniesie przyszłość w naszym kraju? Jeśli nie zmienimy naszego podejścia do rzeczywistości na bardziej spontaniczne i bezkrytyczne, będziemy żyli w świecie słynnych, plażowych parawanów. Nie tylko w wymiarze dosłownym. Parawany to nie tylko żałosny obraz polskości. Parawany to żałosny obraz sposobu myślenia wielu ludzi w tym kraju. Zaryzykuję twierdzenie, że większości.

Czy Rozenek albo Natalia Siwiec paradujące bez staników coś zmienią? Każdy nagi biust przyczynia się do innego, bardziej normalnego spojrzenia na rzeczywistość. I poniekąd nawet nieco współczuję celebrytkom, które pokazały zbyt wiele.

Ale kto wie, może w niedalekiej przyszłości staną się awangardą burzącą średniowieczne światopoglądy? Kombatantkami w walce o normalność?

 

Na podstawie: plotek.pl/plotek/7,78649,21418500,rozenek-i-majdan-z-dziecmi-w-tajlandii-zdjecie-w-stringach.html ;  obrazek za https://pixabay.com/en/nude-topless-female-erotic-adult-1186926/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *